close
تبلیغات در اینترنت
رسمی؛ فابیو کاپلو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

خبرگزاری رئال نیوز

کانون هواداران رئال مادرید در ایران
رئال نیوز یکی از بزرگترین مرجع هواداری رئال مادرید در این می باشد که از سال 1396 شروع به فعالیت نموده و تا به امروز میزبان دوازده هزار هوادار متعصب رئال مادرید بوده است.

رسمی؛ فابیو کاپلو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

توسط: admin بازدید: 6 زمان ارسال: 21 / 01 / 1397 نظرات:

سرمربی مشهور ایتالیایی جهان فوتبال دیگر در تیمی مربیگری نمی کند.

 پس از مصاحبه امروز فابیو کاپلو با نشریات، سرمربی ۷۱ ساله ایتالیایی رسما اعلام کرد که دیگر در دنیای فوتبال مربیگری نخواهد کرد و بیشتر به عنوان کارشناس در برنامه های تلویزیونی حاضر خواهد شد.

بدین ترتیب طرفداران کاپلو دیگر وی را هرگز بر روی نیمکت تیم ملی ایتالیا نخواهند دید. باشگاه جیانگسو سونینگ، آخرین تجربه کاپلو در دنیای مربیگری بود. فابیو کاپلو بیشتر دوران فوتبالش را در یوونتوس سپری کرده است. او با اسپال به فوتبال معرفی شد و به جز یووه، پیراهن تیم های آ اس رم و در نهایت میلان را به تن کرد. کاپلو در دوران فوتبالش با اسپال به سری آ رسید، با آ اس رم فاتح کوپا ایتالیا شد، با یوونتوس ۳ بار قهرمان سری آ شد و با میلان، یک قهرمانی سری آ و یک قهرمانی کوپا ایتالیا را تجربه کرد.

فابیو کاپلو

دوران مربیگری کاپلو حتی شهرت وی را به مراتب در جهان بیشتر کرد. پس از کار کردن به عنوان مربی تیم های پایه میلان در دهه ۸۰، سرمربی ایتالیایی در اوایل دهه نود هدایت میلانی را بر عهده گرفت که افتخارات زیادی را در دنیای فوتبال ثبت کرد. کاپلو با میلان ۴ بار قهرمان سری آ، ۳ سوپرکاپ ایتالیا، یک لیگ قهرمانان اروپا و یک سوپرکاپ اروپا فتح کرد. کاپلو پس از دوران موفقش در اواسط دهه نود به اسپانیا و باشگاه رئال مادرید رفت. او طی یک فصل حضور در این باشگاه، مادرید را قهرمان لالیگا کرد و بازیکنانی را به ترکیب اضافه کرد که نقش مهمی در قهرمانی اروپای بعدی کهکشانی ها داشتند. اگرچه کاپلو بعد از قهرمانی در لالیگا، در همان فصل به دلیل اختلاف با مدیر وقت باشگاه، از رئال مادرید جدا شد.

فابیو کاپلو

کاپلو در حالی که با لاتزیو به توافق شخصی رسیده بود، دوباره به میلان برگشت. این بار بخش مهمی از ترکیب تیم عوض شده بود و او تغییرات مهمی را در روسونری ایجاد کرد. با این حال، تیمِ کاپلو در سری آ، با اختلاف ۳۰ امتیاز نسبت به تیم قهرمان یعنی یوونتوس، دهم شد و در فینال کوپا ایتالیا به لاتزیو باخت. میلان سال بعد از کاپلو قهرمان سری آ شد و وی همواره معتقد است که تیمی که قهرمان ایتالیا شده، تیم او بوده است. 

کاپلو توتی باتیستوتا

پس از مدتی استراحت و حاضر شدن در برنامه های ایتالیایی به عنوان کارشناس، فابیو کاپلو هدایت آ اس رم را بر عهده گرفت. پس از انجام تغییرات لازم، جالوروسی برای سومین بار در تاریخ خود موفق شد قهرمان سری آ شود. آنها همچنین در سال ۲۰۰۱ سوپر کاپ ایتالیا را هم فتح کردند. در همین ایام بود که سرالکس فرگوسن تصمیم گرفت بازنشسته شود و گفته شد بر سر جانشینی با فابیو کاپلو به توافق رسیده است. مارتین ادواردز، مدیر منچستریونایتد بعدها فاش کرد که فرگوسن ۴ روز قبل از اعلام سرمربی جدید که کاپلو بود، تصمیمش مبنی بر بازنشستگی را تغییر داد و با شیاطین سرخ تمدید کرد. کاپلو و رم پس از قهرمانی، در سه فصل بعدی دو بار دوم شدند و سرمربی ایتالیایی در نهایت تصمیم گرفت که دیگر نمی تواند این تیم را از آن نقطه بالاتر ببرد.

فابیو کاپلو

در تابستان ۲۰۰۴ و در حالی که به خاطر اختلاف با خانواده موجی، انتقال فابیو کاپلو به یوونتوس سخت به نظر می رسید، این اتفاق رخ داد. او طی دو فصل حضور در بیانکونری، ۲ بار این تیم را قهرمان سری آ کرد که بعد از ماجرای کالچوپولی، هر دو عنوان پس گرفته شدند. اگرچه کاپلو همچنان معتقد است که این جام ها را در زمین مسابقه بدست آورده است. ماجراجویی های اروپایی یوونتوس با کاپلو به خاطر ترکیب قدرتمند آن زمان این تیم، مورد توجه زیادی بود. بیانکونری در هر دو فصل لیگ قهرمانان اروپا در مرحله گروهی با بایرن مونیخ همگروه شد و تیم کاپلو با پیروزی در ۳ بازی از ۴ بازی برابر مونیخی ها، هر دوبار صدرنشین گروهش شد. آنها در مرحله بعد یک بار وردربرمن و سال بعد رئال مادرید را حذف کردند اما در جمع هشت تیم نهایی، یک بار به لیورپول(مجموع ۲-۱) و یک بار دیگر به آرسنال(مجموع ۲-۰) باختند. لیورپول در آن سال قهرمان شد و آرسنال هم سال بعد به فینال لیگ قهرمانان رسید. حذف یوونتوسِ کاپلو به خاطر نمایش های محتاطانه تیمش در جدال با لیورپول و آرسنال، به شدت مورد انتقاد هواداران قرار گرفت. با کالچوپولی، کاپلو از هدایت یوونتوس استعفا داد و دوباره به رئال مادرید رفت.

فابیو کاپلو

دوران سرمربی ایتالیایی در رئال مادرید دوباره بیشتر از یک فصل نبود. کاپلو در حالی هدایت رئال مادرید را برعهده گرفت که این تیم مدت زیادی بود طعم قهرمانی را نچشیده بود. تیم کاپلو در هفته آخر فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ لالیگا به صورت دراماتیک قهرمان شد اما سران باشگاه اسپانیایی با اعلام نارضایتی از سبک فوتبال تیم و عدم موفقیت در اروپا، باکاپلو قطع همکاری کردند.

دوران نبردنِ مربی همیشه برنده ایتالیایی، زمانی کلیک خورد که فابیو کاپلو در سال ۲۰۰۸ پذیرفت هدایت تیم ملی انگلیس را برعهده بگیرد. انگلیس پیش از کاپلو نتوانسته بود به یورو ۲۰۰۸ صعود کند. سه شیرها در تیم تحت هدایت کاپلو در مقدماتی جام جهانی تمام بازی های خود را بردند و با کسب پیروزی ۵-۱ برابر کرواسی، به جام جهانی صعود کردند. بعد از اینکه صعود انگلیس قطعی شد، این تیم در یکی از بازی ها در کیف به اوکراین باخت تا رکورد صد در صد پیروزی انگلیس خراب شود و تیم کاپلو در نهایت با کسب ۲۷ امتیاز از ۳۰ امتیاز ممکن راهی جام جهانی شود.

فابیو کاپلو

انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۰ در بازی اول با اشتباه مرگبار دروازه بانِ وقت، رابرت گرین، گل خورد و با آمریکا مساوی کرد. کاپلو پس از بازی به شدت از توپ های جام جهانی ۲۰۱۰ انتقاد کرد. با این حال او دیوید جیمز را به ترکیب تیم اضافه کرد تا انگلیس با تساوی بدون گل برابر الجزایر و پیروزی یک بر صفر در برابر اسلوونی، به عنوان تیم دوم از گروه خودش صعود کند. در اولین بازی مرحله حذفی، انگلیس به مصاف آلمان رفت که در نهایت این بازی را با حساب ۴-۱ به مانشافت باخت. این بازی، حواشی زیادی را به همراه داشت، زیرا داور مسابقه گلِ صحیح لمپارد که بازی را ۲-۲ می کرد، به اشتباه گل نگرفت و روند بازی عوض شد. کاپلو به دورانش در انگلیس ادامه دارد و این تیم را بدون شکست به یورو ۲۰۱۲ رساند.

اگرچه اختلافات او با رسانه های انگلیسی و فدراسیون فوتبال بالا گرفت و در نهایت چند ماه قبل از یورو ۲۰۱۲، به خاطر تصمیم فدراسیون مبنی بر گرفتن بازوبند کاپیتانی از جان تری، استعفا داد. فابیو کاپلو بعد از یورو، هدایت تیم ملی روسیه را برعهده گرفت. روس ها زیرنظر کاپلو در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴، بالاتر از پرتغال صدرنشین گروه خود شدند و به جام جهانی برزیل صعود کردند. اگرچه در جام جهانی، روسیه نتوانست از گروهش صعود کند و با قرارگیری در رتبه سوم پس از بلژیک و الجزایر، به کار خود پایان داد.

فابیو کاپلو در حالی که به دلیل عدم پرداخت حقوقش از سوی فدراسیون فوتبال روسیه، با سران این تیم به مشکل خورده بود، هدایت تیم را در مقدماتی یورو ۲۰۱۶ هم برعهده داشت اما بعد از ۶ بازی و به خاطر ۲ باخت، از کارش برکنار شد. فابیو کاپلو چند ماه قبل مانند بسیاری دیگر از فوتبالی ها وسوسه شد که به لیگ چین برود. او جیانگسو را در لیگ نگه داشت اما در نهایت از این تیم اخراج شد.

فابیو کاپلو را دیگر کنار زمین نخواهیم دید اما از او به عنوان یکی از بزرگترین و پرافتخارترین مربیان تاریخ فوتبال یاد خواهد شد.

به کانال خبرگزاری رئال مادرید بپیوندید
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .
آخرین اخبـار

وازکز: دیدار بایرن مونیخ و رئال مادرید جذاب خواهد بود

زیدان: به گرت بیل و چند بازیکن دیگر استراحت دادم؛

خلاصه بازی مالاگا 1-2 رئال مادرید

مالاگا 1-2 رئال مادرید؛ ایسکو در شب غیبت رونالدو، تیم سابقش را نقره داغ کرد

زیدان: صحبت از دزدی، خشمگینم می‌کند؛ وقتی بهترین هستید، کمی حسادت ایجاد می‌شود

کریستیانو رونالدو، بازیکن ماه مارس رئال مادرید

آمار بازيهاى رئال و بايرن

مقایسه عملکرد رئال مادرید و بایرن مونیخ در این فصل لیگ قهرمانان اروپا

دانلود؛ نگاهی به تیم های حاضر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2017/18

قرعه کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛ بایرن مونیخ-رئال مادرید؛ رم-لیورپول

فردا ساعت ۱۴:۳۰ قرعه کشی نیمه نهایی

گزارش تصویری بازی رئال مادرید - یوونتوس

مارکا 23 فروردین

بوفون: داور بهتر بود با همسرش در میان تماشاگران چیپس بخورد و بازی را تماشا کند

عصبانیت شدید بوفون پس از اعلام پنالتی برای رئال مادرید و اخراج او از زمین (عکس)

زیدان: سختی زیادی کشیدیم اما شایسته صعود بودیم؛

مارسلو: اتفاقی که برای بارسلونا افتاد، برای ما نمی افتد زیرا ما رئال مادرید هستیم

واکنش اینستاگرامی پیانیچ به داور بازی رئال مادرید - یوونتوس (عکس)

رونالدو: نمی دانم چرا بازیکنان یوونتوس اعتراض می کردند

کروس: به نظر من پنالتی بود؛ وقتی گل نزنید، اوضاع وخیم می شود

طرح جالب بلیچر ریپورت از کریستیانو رونالدو و لیگ قهرمانان اروپا (عکس)

واکنش توییتری دیدار رئال مادرید-یوونتوس

احتمال محرومیت دوباره راموس به دلیل حضور در کنار زمین؛ کاپیتان رئال مادرید نیمه نهایی را از دست می

کریستیانو رونالدو برای یازدهمین دیدار متوالی موفق به گلزنی در لیگ قهرمانان اروپا شد

نکته آماری؛ رونالدو بیشتر از هر تیم دیگری در لیگ قهرمانان اروپا، دروازه یوونتوس را گشوده است

خلاصه بازی رئال مادرید 1-3 یوونتوس

رئال مادرید 1 (4)-(3) 3 یوونتوس

گل رونالدو به یوونتوس (رئال مادرید 1-3 یوونتوس)

دانلود؛ خوشحالی جالب بوفون بعد از گل سوم یوونتوس به رئال مادرید

گل ماتویدی به رئال مادرید روی اشتباه ناواس (رئال مادرید 0-3 یوونتوس)
جدول لالیگا اسپانیا
تیم بازیها امتیاز
1 بارسلونا 31 79
2 اتلتیکومادرید 31 68
3 والنسیا 31 65
4 رئال‌مادرید 31 64
5 بتیس 31 49